Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 4 yanvar 2021-ci il tarixli Fərmanına uyğun olaraq, “Qarabağ Dirçəliş Fondu” dövlət qeydiyyatına alındıqdan sonra ianələrin köçürülməsi üçün Fondun xüsusi bank hesabları yaradılıb.
Bu gündən etibarən Fondun hesabına vəsait köçürülməsi yeni bank rekvizitləri vasitəsilə həyata keçiriləcək. İanələr Azərbaycan manatı və ya xarici valyutada köçürülə bilər. Vətəndaşlar Fonda köçürmələrini Azərbaycan Beynəlxalq Bankının bütün filial və şöbələrində bu rekvizitlərlə, yaxud Bankın internet səhifəsində yaradılmış xüsusi bölmədən onlayn qaydada həyata keçirə bilərlər.
Qeyd edək ki, Fond dövlət qeydiyyatına alınanadək fiziki və hüquqi şəxslərin ianələri və qrantlar Azərbaycan Respublikasının Maliyyə Nazirliyi tərəfindən yaradılmış xüsusi xəzinə və müvəqqəti bank hesablarında toplanırdı.
“Qarabağ Dirçəliş Fondu” Azərbaycan Respublikasının işğaldan azad edilmiş ərazilərinin bərpası və yenidən qurulması, dayanıqlı iqtisadiyyata və yüksək rifaha malik regiona çevrilməsi istiqamətində həyata keçirilən tədbirlərə maliyyə dəstəyinin göstərilməsini və sərmayələrin cəlb edilməsini, bu sahədə dövlət-özəl tərəfdaşlığının inkişaf etdirilməsini, habelə ölkə daxilində və ölkə xaricində zəruri təşviqat işlərini həyata keçirən publik hüquqi şəxsdir.
Müasir dövlət bankı olan Azərbaycan Beynəlxalq Bankının universal və faydalı məhsul və xidmətləri ilə bağlı ətraflı məlumatı bankın filial və şöbələrindən, www.ibar.az internet səhifəsindən, 937 nömrəli Məlumat Mərkəzindən, həmçinin rəsmi “Facebook” səhifəsindən əldə etmək olar.

4 января 2021 года Президентом Азербайджанской Республики был подписан указ о создании Фонда Возрождения Карабаха, предназначенного для сбора пожертвований. Фонд прошел государственную регистрацию и для перечисления денежных средств были открыты специальные банковские счета.
Так с сегодняшнего дня пожертвования будут переводиться на счет Фонда по новым реквизитам. Перечисления могут быть осуществлены как в национальной, так и в иностранной валюте. При наличии соответствующих реквизитов, перечисления в Фонд можно осуществить, обратившись в ближайший филиал или отделение Международного Банка Азербайджана, а также посредством специального раздела на официальной веб-странице Банка.
До государственной регистрации Фонда все поступления и гранты физических и юридических лиц накапливались на специальных казначейских и временных счетах, учрежденных Министерством Финансов Азербайджанской Республики.
Деятельность Фонда Возрождения Карабаха включает в себя следующие направления: привлечение инвестиций, обеспечение развития партнерства между государством и частным сектором, информационно-просветительская работа в пределах страны и за рубежом, поддержка финансирования различных мероприятий по восстановлению и реконструкции освобожденных территорий Азербайджанской Республики, обеспечение устойчивого развития региона и его дальнейшее процветание.
Информацию об универсальных полезных продуктах и услугах Международного Банка Азербайджана, современного государственного банка можно найти на сайте www.ibar.az, позвонив в Информационный центр по короткому номеру 937, а также на официальной странице в Facebook.